Ne mým jménem! Distancujme se od postoje Vlády ČR k rezoluci Evropského parlamentu

2.7.2020

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin vyzývají všechny, kterým to není lhostejné, aby se ozvali se svým nesouhlasem s postojem vlády.

Ne mým jménem! Distancujme se od postoje Vlády ČR k rezoluci Evropského parlamentu

Česká vláda se vymezila proti rezoluci Evropského parlamentu, která se ohrazuje vůči střetu zájmů premiéra Babiše. Mohlo by se zdát, že vláda jen tlumočí názor všech českých občanů. My k těmto občanům nepatříme.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a první místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin vyzývají všechny, kterým to není lhostejné, aby se ozvali se svým nesouhlasem s postojem vlády. Své jméno mohou připojit k prohlášení na tomto webu.

„Titulky, že se Česká republika ohradí proti rezoluci o střetu zájmů Andreje Babiše, nejsou pravdivé. Proti se vyslovila politická divize Agrofertu, jejíž jedinou erudicí je loajalita k šéfovi. Je tady velká část občanů, která s rezolucí souhlasí. Včetně mě,“ vysvětluje předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

TOP 09 bude na příští řádné schůzi Sněmovny v úterý 7. července požadovat, aby vládní odmítnutí rezoluce dolní komora projednala.                                 

Vladan Vaněk, tiskový mluvčí TOP 09